قواعد فقهی سینما و تلویزیون و دایرةالمعارف فقه ارتباطات تدوین می شود ا
186 بازدید
موضوع: ارتباطات
مصاحبه کننده : خبرگزاری شبستان
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود مرتضوی با اشاره به پیشینه­ موسسه سروش حکمت مرتضوی گفت: این موسسه با هدف تربیت طلاب و مبلغان و مجهز کردن آنها به علوم روز از سال 82 فعالیت‌های خود را آغاز و توانست پس از 6 سال فعالیت،کارهای خود را با اخذ مجوزهای لازم رسمیت بخشد.

وی تاکید کرد: در صددیم تا نشست‌ها و همایش های دیگری را نیز در عرصه فقه رسانه، فقه تلویزیون، فقه روزنامه نگاری، فقه خبر و خبرگزاری و فقه هنر و سینما برگزار کنیم.
این محقق حوزوی، به دست آوردن فرهنگ اصطلاح نامه فقه ارتباطات، تهیه دایرة المعارف فقه ارتباطات و رسانه، تهیه قواعد فقهی ارتباطات و رسانه، بررسی رویکرد قرآن به ارتباطات و اطلاع رسانی و تبلیغات و تهیه قواعد اصولیه ارتباطات و رسانه را از جمله نتایج مورد انتظار از برگزار ی این نشست‌ها و همایش‌ها عنوان کرد و از انجام همانگی‌های لازم برای ایجاد یک مرکز تخصصی فقه ارتباطات در حوزه علمیه طی 5 سال آینده خبرداد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی یکی از دغدغه‌های اصلی این موسسه را پس از نیازسنجی‌های انجام شده در سطح جامعه، انجام اقدامی موثردر عرصه فقه ارتباطات برشمرد و گفت: در این راستا اقداماتی انجام شد که از آن جمله می‌توان به برگزاری همایش فقه ارتباطات در سال گذشته اشاره کرد.
مدیر موسسه فرهنگی سروش حکمت ادامه داد: بر اساس سند چشم انداز 5 ساله موسسه باید برای هر موضوع 12 نشست علمی و 5 همایش برگزار کند.

وی با اشاره به برنامه‌های آتی موسسه، یادآورشد: برای سال جاری نیزعلاوه بر برگزاری 6 نشست تخصصی فقه و ارتباطات در صدصد هستیم تا مجموعه مقالات همایش فقه و ارتباطات سال گذشته در قالب کتابی منتشر کنیم.
حجت الاسلام  مرتضوی، فعالیت‌های این موسسه را در 4 محور آموزش، پژوهش، تبلیغ و نشر مکتوب و الکترونیک دانست و افزود: در بخش آموزش، این مرکز توانسته است دوره‌ها و کلاس‌هایی را با موضوعات اعتقادی، کلامی، شیطان پرستی، نقد بهاییت، عرفان‌های نو ظهور و همچنین برگزاری کلاس‌های زبان انگلیسی برای طلاب و اعضای خود که شامل 6 گروه تبلیغی 12 نفره هستند برگزار کند.
مدیر موسسه فرهنگی سروش حکمت، چاپ کتب مختلف دینی از جمله سیره 14 معصوم و زندگی 110 عالم شیعی را از جمله فعالیت‌های مهم بخش پژوهش خواند و تصریح کرد: در سایت الکترونیکی این موسسه نیز بیش از 800 مقاله ارزشمند دینی با محوریت علوم انسانی بار گذاری شده است.
 پایان پیام/

 soroushhekmat.ir

آدرس اینترنتی